Hakkımızda

Dijital Eğitim ve Yönetim Platformu

Biri finans diğeri yazılım kökenli iki deneyimli yönetici tarafından kurulan FinCloud, faaliyetlerine 2016 yılında başlamıştır. Kuruluş amacı, eğitim ile teknolojiyi birleştirerek iş simülasyon oyunları tasarlamak ve bunu başta eğitim kurumları olmak üzere tüm iş dünyasına sunmak olan FinCloud, 2019 yılında ana faaliyet konusuna Stratejik Yönetim ve Finansal Yönetim Danışmanlığı ile Eğitimi eklemiştir. Sürekli kendini geliştiren, dünyadaki yenilikleri takip eden, kurum ve bireylerin ihtiyaçlarını iyi gözlemleyen FinCloud, akıllı çözümleri optimum maliyetle sunan bir iş felsefesi ile yoluna devam etmektedir.

Eğitimde yenilikçi yaklaşım

Infinite Balance, ülkeler arasındaki rekabetin giderek artığı bir dönem içerisinde bilgili kişilerden oluşan toplumların güçlü kalacağına inanıyor. Ancak bilgiye erişmenin ve ulaşmanın oldukça basitleştiği bir dönem içerisinde ikinci önemli olan hususun bilginin işlenmesi ve doğru kullanılması oluyor. Bilgiyi elde eden bireylerin veya kurumların stratejik karar alma süreçlerinde bilgiyi yorumlama, işleme ve değerlendirme becerileri asıl belirleyici etken unsuru haline geldi.

Bu nedenle Infinite Balance, bilgiye erişimden oluşan klasik öğrenme metotlarının aksine, rekabet edebilecek insan kaynağının oluşması için bilgiyi işlemeyi ve kullanabilmeyi öğreten uygulamacı eğitim aracının yaygınlaşması için çalışıyor. Şimdilik Ar-Ge faaliyetlerini finansal alan üzerine kuran Infinite Balance, eğitim alanındaki farklı sektörler için geliştireceği simülasyon uygulamalarıyla her alanda yetkin insan kaynağına duyulan ihtiyacın karşılanması adına atılan adımların öznesi olmayı sürdürecek.